Sumqayıtda 1242 mənzilli yarımçıq tikili hərraca çıxarılır - QİYMƏTLƏR
Aprelin 21-də Sumqayıt şəhərində tikintisi dondurulan və başa çatdırılmayan iri yaşayış kompleksi hərraca çıxarılacaq.
Valyuta.az xəbər verir ki, söhbət 1242 mənzildən ibarət yaşayış kompleksinin yarımçıq tikilisindən gedir.
Obyekt şəhərin Xovlu İplik Fabrikinin cənub hissəsində yerləşir. Layihənin sifarişçisi Azərbaycan Respublikasının Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsidir.
Özəlləşdirilməsi nəzərdə tutulan torpaq sahəsinin ümumi ərazisi 30 000 kvadratmetr təşkil edir.
Əmlakın ilkin satış qiyməti 13 370 000 manat, torpaq sahəsinin ilkin satış qiyməti isə 1 500 000 manat müəyyən edilib. Beləliklə, hərraca çıxarılan obyekt üzrə ümumi ilkin satış qiyməti 14 870 000 manat təşkil edir.
Hərracda iştirak etmək üçün tələb olunan 10 faiz beh məbləği 1 487 000 manatdır.
Qeyd edək ki, obyekt tikintisi normativ müddətdən artıq gecikmiş və tamamlanmamış layihələr kateqoriyasına daxildir.

Замороженный жилой комплекс в Сумгаите уйдет с молотка: старт аукциона назначен!
21 апреля в городе Сумгаит будет выставлен на торги крупный жилой комплекс, строительство которого было заморожено и не завершено.
По информации Valyuta.az, речь идет о незавершенном строительстве жилого комплекса, включающего 1242 квартиры.
Объект расположен в южной части города, рядом с текстильной фабрикой Ховлу. Заказчиком проекта является Государственный комитет по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджанской Республики.
Общая площадь земельного участка, предназначенного для приватизации, составляет 30 000 квадратных метров.
Начальная цена продажи имущества определена в размере 13 370 000 манатов, а начальная цена продажи земельного участка — 1 500 000 манатов. Таким образом, общая начальная стоимость объекта, выставленного на торги, составляет 14 870 000 манатов.
Для участия в аукционе требуется внесение задатка в размере 10% от стоимости — 1 487 000 манатов.
Отметим, что строительство объекта превысило нормативные сроки и относится к категории незавершенных проектов.