Şirkətlər artıq səhnədə yalnız motivasiya çıxışları deyil, dünyadakı dəyişiklikləri daha dərindən anlamağa kömək edən məsləhətçilik məzmunu tələb edirlər.
Valyuta.az xəbər verir ki, bunu Speaker Agency-nin həmtəsisçisi Esin Kasa Biznes Liderləri Zirvəsində çıxışı zamanı deyib.
O bildirib ki, süni intellekt texnologiyalarının sürətlə inkişaf etdiyi bir dövrdə insan amilinin və etimadın əhəmiyyəti daha da artır:
"Süni intellekt dalğası böyüdükcə etimada və insan toxunuşuna olan ehtiyac da artır. Etimad naməlumla qurulan təhlükəsiz münasibətdir".
Esin Kasa qeyd edib ki, dünyada etimad anlayışı yeni məzmun qazanır və insanlar arasında əlaqələrin yenidən qurulması prosesi gedir:
"Hazırda səhnədən zala, insandan insana etimadı yenidən inşa etdiyimiz bir dövrdən keçirik".
Onun sözlərinə görə, son illərdə dünya ardıcıl böhranlarla üzləşib:
"Pandemiya, müharibələr və təchizat zənciri böhranları qlobal miqyasda yeni reallıqlar formalaşdırıb. Bu dəyişiklikləri anlamaq və onlara uyğunlaşmaq liderlər üçün əsas prioritetlərdən biridir".
Esin Kasa vurğulayıb ki, süni intellektin dünyanı daha standart hala gətirdiyi bir dövrdə insanların qoruyub saxlamalı olduğu ən vacib xüsusiyyət fərqlilikdir:
"Süni intellektin dünyanı standartlaşdırdığı bir dövrdə bizim insan olaraq əlimizdə saxlamalı olduğumuz ən vacib şey proqnozlaşdırıla bilməməyimizdir".
Bütün xəbərlərMeta rekord gəlirdən sonra altı rəhbərə yüz milyonlarla dollarlıq opsion verdi, 8 min işçini ixtisar etdi

Компании сегодня ожидают от выступлений на деловых мероприятиях не только мотивационных речей, но и содержательного консалтингового контента, который помогает глубже понимать происходящие в мире изменения.
Как сообщает Valyuta.az, об этом заявила соучредитель Speaker Agency Эсин Каса в ходе своего выступления на Саммите бизнес-лидеров.
По ее словам, в условиях стремительного развития технологий искусственного интеллекта значение человеческого фактора и доверия становится еще более важным.
«Чем масштабнее становится волна искусственного интеллекта, тем выше потребность в доверии и человеческом участии. Доверие — это безопасные отношения, выстроенные с неизвестностью», — отметила она.
Эсин Каса подчеркнула, что понятие доверия в современном мире приобретает новое содержание, а процесс восстановления человеческих связей выходит на первый план.
«Сейчас мы переживаем период, когда заново выстраиваем доверие — от сцены к аудитории, от человека к человеку», — сказала она.
По ее словам, в последние годы мир столкнулся с чередой кризисов.
«Пандемия, войны и кризисы в цепочках поставок сформировали новые глобальные реалии. Понимание этих изменений и адаптация к ним являются одними из главных приоритетов для лидеров», — заявила Каса.
Она также подчеркнула, что в эпоху, когда искусственный интеллект делает мир более стандартизированным, людям необходимо сохранять свою уникальность.
«В период, когда искусственный интеллект стандартизирует мир, самым важным качеством, которое мы должны сохранить как люди, остается наша непредсказуемость», — подчеркнула Эсин Каса.