Yeni rəhbərin gəlişindən sonra “Azersun Holding”də iki xarici yüksək vəzifəli şəxs istefa verdi
Valyuta.az xəbər verir ki, hər iki əməkdaş bununla bağlı “LinkedIn” sosial şəbəkəsində paylaşım edib.
Norbert Klein bildirib ki, keçən həftə “Azersun Holding”də FMCG üzrə İdarəedici Direktor və İdarə Heyətinin sədrinin müşaviri vəzifələrindən istefa verib:
"Bu qərar İdarə Heyətinin sədri Əhməd Gözəlin (Ahmad Gozal) istefasından sonra qəbul olundu. Bakıda peşəkar və güclü komanda ilə birlikdə çalışmaq mənim üçün maraqlı və dəyərli təcrübə oldu. Mənə göstərdiyiniz etimada və bu tanınmış şirkətin inkişafına verdiyiniz töhfələrə görə hər birinizə təşəkkür edirəm".
Qeyd edək ki, Norbert Klein “Azersun Holding”də 2025-ci ilin oktyabr ayından etibarən İdarə Heyətinin sədrinin müşaviri vəzifəsində çalışıb. Həmçinin 2026-cı ilin yanvar ayından aprel ayınadək FMCG üzrə İdarəedici Direktor və sədrin müşaviri vəzifəsini də icra edib.
Gökhan Uğurlu isə paylaşımında qeyd edib ki, gərgin və eyni zamanda məhsuldar bir fəaliyyət dövründən sonra “Azersun Holding”də İdarə Heyəti sədrinin müşaviri və aparat rəhbəri vəzifələrindən ayrılmaq qərarına gəlib:
"2024-cü ildən etibarən daha korporativ, strukturlaşdırılmış və nəticəyönümlü idarəetmə modelinə keçid prosesinə töhfə vermək mənim üçün böyük şərəf oldu. “Azersun”un peşəkar rəhbər heyəti ilə birlikdə idarəetmə mexanizmlərini gücləndirdik, vəzifə bölgüsünü daha aydın şəkildə formalaşdırdıq və təşkilat daxilində liderliyi daha da inkişaf etdirdik. Rəhbərlikdə baş verən son dəyişiklikləri nəzərə alaraq, əvvəlki İdarə Heyətinin sədri ilə sıx bağlı olan rolum çərçivəsində bu mərhələdə vəzifədən ayrılmağı düzgün hesab etdim. Mənə göstərdiyi etimada, dəstəyə və nümunəvi liderliyinə görə İdarə Heyətinin sədri Əhməd Gözələ (Ahmad Gozal) səmimi təşəkkürümü bildirirəm".
Məlumat üçün qeyd edək ki, G.Uğurlu 2024-cü ilin avqust ayından 2026-cı ilin aprel ayınadək qeyd olunan vəzifələrdə çalışıb.

После смены руководства из «Azersun Holding» ушли два иностранных топ-менеджера
Норберт Кляйн заявил, что на прошлой неделе подал в отставку с должностей управляющего директора по FMCG и советника председателя правления «Azersun Holding».
«Это решение было принято после отставки председателя правления Ахмада Гозаля (Ahmad Gozal). Работа в Баку вместе с профессиональной и сильной командой стала для меня интересным и ценным опытом. Благодарю каждого из вас за оказанное мне доверие и вклад в развитие этой известной компании», — отметил он.
Отметим, что Норберт Кляйн работал в «Azersun Holding» с октября 2025 года в должности советника председателя правления. Кроме того, с января по апрель 2026 года он также исполнял обязанности управляющего директора по FMCG и советника председателя.
Гёкхан Угурлу, в свою очередь, написал, что после напряжённого, но в то же время продуктивного периода деятельности принял решение уйти с должностей советника председателя правления и руководителя аппарата «Azersun Holding».
«Для меня было большой честью внести вклад в процесс перехода к более корпоративной, структурированной и ориентированной на результат модели управления, начавшийся с 2024 года. Вместе с профессиональной управленческой командой “Azersun” мы усилили механизмы управления, более чётко выстроили распределение обязанностей и продолжили развивать лидерство внутри организации. Учитывая последние изменения в руководстве, я счёл правильным на данном этапе оставить должность в рамках своей роли, тесно связанной с предыдущим председателем правления. Выражаю искреннюю благодарность председателю правления Ахмаду Гозалю (Ahmad Gozal) за оказанное мне доверие, поддержку и образцовое лидерство», — говорится в публикации.