Qaçay Mirzəyev "Solvas"ın Azərbaycan üzrə meneceri təyin olundu
Valyuta.az xəbər verir ki, Qaçay Mirzəyev SOLVAS (Azərbaycan) şirkətində Ölkə meneceri vəzifəsinə təyin olunub.
Qeyd edək ki, SOLVAS LLC Avropa, Yaxın Şərq və Afrika regionunda Microsoft bulud həllərinin ən böyük təchizatçılarından olan ALSO şirkətlər qrupunun tərkibində fəaliyyət göstərir. Şirkət Azərbaycandakı tərəfdaşlara müasir iş mühitləri, əməkdaşlıq, süni intellekt, kibertəhlükəsizlik və digər sahələr üzrə bulud texnologiyalarına əsaslanan ağıllı və etibarlı həllər təqdim edirlər.
Yeni təyin olunan Qaçay Mirzəyev 20 ildən artıq informasiya texnologiyaları və rəqəmsallaşma sahəsində peşəkar təcrübəyə malikdir. O, Azərbaycan, Belarus, Mərkəzi Asiya, Gürcüstan, Qazaxıstan və Ukrayna kimi müxtəlif regionlarda fəaliyyət göstərən şirkətlərin texnoloji inkişafına töhfələr verib, eyni zamanda 100-dən çox İT mütəxəssisini təlimləndirib.
Qaçay Mirzəyev bundan əvvəl “BP-Azerbaijan”, Azərbaycan Dövlət Neft Fondu və 10 ildən çox müddətdə “Microsoft Azerbaijan” şirkətində çalışıb, 2019-2022-ci illərdə adıçəkilən şirkətin Azərbaycan üzrə baş meneceri olub, Azərsilah Holding QSC-də İnformasiya Texnologiyaları Departamentinin rəhbəri, Azərbaycan Hava Yolları (AZAL)-da isə İnformasiya Texnologiyaları üzrə rəhbər vəzifəsində çalışıb.

В одной из иностранных компаний, осуществляющих деятельность в Азербайджане, состоялось новое кадровое назначение.
Как сообщает Valyuta.az, Гачай Мирзоев назначен на должность странового менеджера в компании SOLVAS (Azerbaijan).
Отметим, что SOLVAS LLC входит в состав группы компаний ALSO — одного из крупнейших поставщиков облачных решений Microsoft в регионе Европы, Ближнего Востока и Африки. Компания предоставляет партнёрам в Азербайджане интеллектуальные и надёжные решения на базе облачных технологий в сферах современных рабочих сред, совместной работы, искусственного интеллекта, кибербезопасности и других направлений.
Новый руководитель обладает более чем 20-летним профессиональным опытом в области информационных технологий и цифровизации. Он внёс вклад в технологическое развитие компаний, работающих в Азербайджане, Беларуси, странах Центральной Азии, Грузии, Казахстане и Украине, а также подготовил более 100 IT-специалистов.
Ранее Гачай Мирзоев работал в компаниях BP-Azerbaijan, Государственный нефтяной фонд Азербайджана, а также более 10 лет — в Microsoft Azerbaijan, где в 2019–2022 годах занимал должность генерального менеджера по Азербайджану. Кроме того, он возглавлял департамент информационных технологий в Azərsilah Holding QSC и занимал руководящую должность по IT в Азербайджанские авиалинии (AZAL).