“Bakı Metropoliteni” QSC-nin “20 Yanvar” stansiyasını Masazır kəndi (M.S.Ordubadi küçəsi) ilə əlaqələndirən 142 nömrəli şəhərətrafı marşrutda istismar edilən avtobuslar yenilənir.
Valyuta.az-a bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) bildirilib.
Məlumata əsasən, mayın 1-dən sərnişinlərin xidmətinə müasir, böyüktutumlu nəqliyyat vasitələri veriləcək. Ümumilikdə 10 avtobus 9-10 dəqiqə hərəkət intervalı ilə sərnişinlərin ixtiyarında olacaq. Avtobuslarda ödəniş nağdsız qaydadadır. Gedişhaqqı 0,50 manat təşkil edir.

Автобусы, эксплуатируемые на пригородном маршруте №142, соединяющем станцию «20 Января» Бакинский метрополитен с поселком Масазыр (улица М. С. Ордубади), обновляются.
Об этом Valyuta.az сообщили в Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта.
Согласно информации, с 1 мая для обслуживания пассажиров будут предоставлены современные автобусы большой вместимости.
Всего в распоряжении пассажиров будет 10 автобусов, которые будут курсировать с интервалом 9–10 минут.
Оплата проезда в автобусах осуществляется только в безналичной форме. Стоимость проезда составляет 0,50 маната.