"Xankəndidə dəmiryol vağzalının 2027-ci ildə istifadəyə verilməsi planlaşdırılır".
Valyuta.az "Oxu.Az"a istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Elçin Yusubov WUF13 çərçivəsində Azərbaycan pavilyonunda "Münaqişədən sonrakı şəhərsalma: Məhv edilmiş kimliyin bərpası və inteqrasiya olunmuş gələcəyin yenidən qurulması" mövzusunda tədbirdə çıxışı zamanı deyib.
O bildirib ki, Xankəndi dəmiryolunun inşasına başlanılıb:
"Artıq layihələndirmə işlərinin 90 faizi, tikinti işlərinin 50 faizi həyata keçirilib. Gələn il üçün tikinti işlərinin yekunlaşdırılması və istifadəyə verilməsi planlaşdırılır".

«Железнодорожный вокзал в Ханкенди планируется ввести в эксплуатацию в 2027 году».
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Oxu.Az, об этом заявил специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов, выступая в павильоне Азербайджана в рамках WUF13 на мероприятии на тему «Постконфликтное градостроительство: восстановление разрушенной идентичности и реконструкция интегрированного будущего».
По его словам, строительство железной дороги в Ханкенди уже началось.
«Уже выполнено 90% проектных работ и 50% строительных работ. Завершение строительства и ввод объекта в эксплуатацию планируются на следующий год», — отметил он.